Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja 13-os aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.
V. Skėruvienė
Vicepirmininkė
Kauno Kolegijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė
A. Lapinskienė
Pirmininkė
Klaipėdos universiteto (KU) profsąjungos pirmininkė. Dalyvauja profsąjunginėje veikloje nuo 2003m.,aukštųjų mokyklų profsąjungos susivienijime nuo 2007m. Buvo išrinkta LAMPSS pirminike 2009-2012m.
Ž.Simanavičienė
Vicepirmininkė
Socialinės atsakomybės tyrimų centro direktorė. Ekonomikos katedra, KTU Estijos Respublikos Garbės konsulė Kaune, Alytuje, Marijampolėje

 

Konsultacija dėl dėI DK 57 str. 9 (išaiškinimas dėl išeitinių išmokų)

  • 06 Bal

Esame VšĮ (Klaipėdos universitetas), kuri įforminta Registrų centre, profesinės sąjungos komiteto atstovai. „Specialus įstatymas numato, kad atleidžiamiems darbuotojams, vienoje vietoje dirbusiems 5–10 metų, iš specialaus fondo bus mokama 1 atleidžiamo darbuotojo per trijų mėnesių laikotarpį vidutinės algos dydžio išeitinė išmoka, 10–20 metų – 2 atlyginimų, daugiau negu 20 metų – 3 atlyginimų dydžio išmokos...“. Išmoka iš šio fondo bus skiriama, jei tarp atleidžiamo asmens ir darbdavio po atleidimo nebus sudaroma nauja darbo sutartis.“ Norėtume išaiškinimo: kas turėtų mokėti išeitines išmokas (darbdavys, SoDra ar kt.) atleidžiamiems darbuotojams už ilgalaikį darbą viešosiose įstaigose (mūsų konkrečiu atveju – universitete)?

KONSULTACIJA DĖL 2018-03-12 PAKLAUSIMO

Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) 2018-03-12 gavo Jūsų paklausimą. Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos įstatymo 6 str. 20 p. suteikta teise, pagal kompetenciją teikiame konsultaciją dėl prašymuose keliamų klausimų.

Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 57 str. 9 p. nustato, kad atleidžiamam darbuotojui įstatymo nustatyta tvarka papildomai išmokama ilgalaikio darbo išmoka, atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamą darbo stažą toje darbovietėje.

Ilgalaikio darbo išmokos mokėjimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymas (toliau – Įstatymas).

Įstatymo 10 str. 1 d. nustato, kad teisę į ilgalaikio darbo išmoką turinčiam darbuotojui, jį atleidus iš darbo (pagal DK 578 str.) ir kai tarp jo ir darbdavio per trijų mėnesių laikotarpį po atleidimo nesudaroma nauja darbo sutartis, iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo skiriama:

1) jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio ilgalaikio darbo išmoka – kai darbo santykiai su darbdaviu atleidimo iš darbo dieną tęsėsi nuo penkerių iki dešimt metų;

2) dviejų jo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio ilgalaikio darbo išmoka – kai darbo santykiai su darbdaviu atleidimo iš darbo dieną tęsėsi nuo dešimt iki dvidešimt metų;

3) trijų jo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio ilgalaikio darbo išmoka – kai darbo santykiai su darbdaviu atleidimo iš darbo dieną tęsėsi dvidešimt ir daugiau metų.

Įstatymo 9 str.  2 d. nustato, kad ilgalaikio darbo išmoka išskyrus iš biudžetinių įstaigų ir Lietuvos banko atleistus asmenis, mokama iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo. Pagal DK 57 str. iš biudžetinių įstaigų ir Lietuvos banko atleistiems asmenims aukščiau nurodyto dydžio ilgalaikio darbo išmokas moka juos atleidęs darbdavys.

 Atkreipiame dėmesį, kad VDI pagal savo kompetenciją nepasisako fakto klausimu, todėl paklausime nurodytu atveju, nustatant ar įstaiga yra biudžetinė, rekomenduotina įvertinti įstaigos steigimo dokumentus.   

Informuojame, kad konsultacijas bei aktualią informaciją dėl naujojo Darbo kodekso galite rasti skiltyje VDI interneto svetainėje www.vdi.lt skiltyje „Naujienos“. Neradus reikiamos konsultacijos rūpimu klausimu, siūlome kreiptis į VDI konsultaciniu telefonu (8 5) 213 9772. Pažymėtina, kad VDI specialistų nuomonė ir konsultacijos darbo ginčus nagrinėjantiems institucijoms neprivalomos.

Mums labai svarbi Jūsų nuomonė! Todėl kviečiame skirti kelias minutes ir įvertinti VDI Jums suteiktą konsultaciją. Tą padaryti galite čia: https://apklausa.lt/f/valstybines-darbo-inspekcijos-vdi-paslaugu-kokybes-vertinimo-anketa-1fpnfx2.fullpage

Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo                                                                   Vidutis Skirmantas skyriaus vyr. darbo inspektorius

Vidutis Skirmantas, tel. (8 5) 233 56 94, el. p.

Parama

  Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS)  vienija visų aukštųjų mokyklų – universitetų bei kolegijų – profesines sąjungas. LAMPSS – savarankiška, nuo valdžios ir partijų nepriklausoma, laisvo apsisprendimo pagrindu burianti dėstytojus, mokslo darbuotojus, inžinerinį bei techninį personalą organizacija.
Pagrindiniai LAMPSS veiklos tikslai – ginti savo narių profesines, ekonomines bei socialines teises ir teisėtus jų interesus, kontroliuoti, kaip darbdaviai vykdo dirbančiųjų teisinius ir sų jų interesais susijusius darbo, ekonominius ir socialinius įstatymus, kolektyvines sutartis bei susitarimus.
LAMPSS pagrindiniu savo uždaviniu laiko gerinti darbuotojų darbo, profesinės veiklos sąlygas ir užtikrinti darbuotojų socialines garantijas.

Aktualijos

Profesinės sąjungos

PARTNERIAI

www.svietimoprofsajunga.lt

www.lsmpsf.lt

www.lpsk.lt

 Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS)

 Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija (LŠMPSF)

 Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK)

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT627180900000695099           
Banko kodas: 70117 (Šiaulių bankas)
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva
Telefonas:

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.