Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Naujienos

Vidutinis DU aukštųjų mokyklų

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 14, Trečiadienis 15:29

Vidutinis DU Lietuvos statistikos departamento duomenimis Lietuvoje 2022 antrą ketvirtį buvo 1780,5 Eur. (į rankas 1116,2 Eur.). Tad apie kokius pasiektus 135% nuo VDU kalba ministrė sunku pasakyti. Gal tie kas teikia duomenis ministrei metus kada pasieksime 135 proc. nuo VDU su VDU aukštajame moksle sumaišė? Kartais taip nutinka.

Kyla klausimas kiek realu iki 2024 m. pasiekti 150 proc. nuo VDU aukštosiose mokyklose DU tvariai išliekant žemiau vidurkio lygyje? Faktai žemiau:

VDU1

VDU2

Po ministerijos langais – aukštųjų mokyklų profsąjungos protestas: reikalauja kelti atlygį 30 proc.

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 13, Antradienis 17:38

Rugsėjo prie ŠMSM vyko LAMPSS organizuotas piketas, kurio vienas pagrindinių reikalavimų – 30 procentų padidinti visų universitetų darbuotojų atlyginimą. Į šią profesinių sąjunga akciją sureagavo aukščiausieji vadovai. Žemiau – nuoroda apie prezidento Gitano Nausėdos pasisakymą:

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prezidentas-apie-destytoju-piketa-stokojame-socialines-empatijos.d?id=91213337#cxrecs_s

Daugiau apie tai skaitykite:

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/keliolika-akademiku-piketuoja-prie-svietimo-ministerijos-reikalauja-trecdaliu-didesniu-algu.d?id=91209079
https://www.delfi.lt/video/aktualijos/akademikai-piketavo-prie-svietimo-ministerijos-reikalavo-trecdaliu-didesniu-algu.d?id=91212723#cxrecs_s
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/protestuojantys-destytojai-prie-ministerijos-reikalavo-atlyginimus-kelti-30-proc-56-1930490
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1777574/po-ministerijos-langais-aukstuju-mokyklu-profsajungos-protestas-reikalauja-kelti-atlygi-30-proc
https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/destytojai-reikalauja-kelti-algas-kainos-vakarietiskos-atlyginimai-prosovietiniai-1094856
https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/akademikai-piketuoja-prie-svietimo-ministerijos-reikalauja-didesniu-algu/
https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/smsm-svarstome-visus-aukstuju-mokyklu-profesiniu-sajungu-siulymus/

LAMPSS pareiškimas LR Seimui, LR Vyriausybei ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrei

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 13, Antradienis 17:38

Mes – Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovai – jaučiame pareigą nebetylėti. Esame aplinkybių priversti atkreipti visuomenės dėmesį į absurdiškai mažus dėstytojų, mokslininkų ir kitų aukštojo mokslo sistemos darbuotojų atlyginimus, kurie visiškai nebeatitinka vakarietiškų prekių, kurių mes negaminame, taip pat paslaugų, o pastaruoju metu dar ir elektros, dujų bei kuro kainų. Bent iki šių metų pradžios dar buvo galima solidariai dalintis su valstybe aukštojo mokslo paslaugų teikimo našta bei kaštais ir šitaip dalį šios paslaugos teikti altruistiniais pagrindais. Daugelis aukštajame moksle pasiaukojančiai dirbančių žmonių suvokė tai kaip paramą visuomenei ir asmeninį indėlį į gerovės kūrimą visiems. Šiuo metu, išaugus elektros, šildymo ir kitoms kainoms, privalome įvardyti reiškinius ir riziką tikraisiais vardais. Mūsų šalies valdantieji savo sprendimais jau kelinta kadencija ciniškai naudojasi mokslininkų, dėstytojų pilietiškumu, jų pasitikėjimu valdžia ir valstybe. Nuo 2017 metų buvo žadamas ženklus atlyginimų padidėjimas. Realus, faktinis atlyginimų padidėjimas sudaro mažiau nei pusę to, kas buvo valstybės vardu žadėta. Vis dar nesilaikoma įsipareigojimų, dėl kurių su valdančiaisiais buvo susitarta Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje.

Skaityti daugiau...

LAMPSS organizuoja piketą prie ŠMSM rugsėjo 12

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 09, Penktadienis 21:11

LAMPSS matydamas ekonomiškai itin rizikingą situaciją aukštojo mokslo darbuotojams organizuoja piketą prie LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kuris vyks 2022 m. rugsėjo 12 d. . Piketo pradžia 11:00, vieta - Volano g. 2, Vilnius. Neabejingus tam kas vyksta šiuo metu kviečiame prisijungti ir palaikyti LAMPSS reikalavimą, kad LR Vyriausybė adekvačiai reaguotų į didėjančias kainas ir aukštojo mokslo darbuotojams dar šiemet pakeltų darbo užmokestį ne mažiau kaip 30 proc.

Kviečiame atvykti palaikyti piketuojančius visus, kurie jaučia, kad 5 kartus pabrangusi elektros kaina, 2,5 karto pabrangusi dujų kaina, 40 proc. padidėjusi kuro kaina ir per 30 proc. išaugusios maisto produktų kainos tampa nepakeliamos gyvenančiam iš aukštojo mokslo darbuotojo darbo užmokesčio.

LAMPSS pirmininkas

Klaipėdos universiteto bendruomenė kviečiama palaikyti organizuojamas protesto akcijas

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 09, Penktadienis 20:59

Klaipėdos universiteto darbuotojų profesinė sąjunga ir Klaipėdos universiteto darbo taryba remia nacionaliniu mastu Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) organizuojamą protesto akciją dėl Švietimo šakos kolektyvinės sutarties derybose LAMPSS iškelto reikalavimo aukštųjų mokyklų darbuotojams darbo užmokestį nuo 2023-01-01 didinti ne mažiau kaip 30 proc., o ne 10 proc., kaip siūlo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai. 
Tam, kad būtume išgirsti, Klaipėdos universiteto bendruomenę kviečiame nelikti abejingais ir palaikyti LAMPSS organizuojamas protesto akcijas. Tad jeigu jums svarbu, kad darbo užmokestis būtų padidintas 30 proc., š. m. rugsėjo 12 d. 11 val. kviečiame atvykti prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (Volano g. 2, Vilnius) ir išreikšti savo poziciją.

Reportažas apie Vilniaus kolegijos problemas

  • Atnaujinta: 2022 birželio 16, Ketvirtadienis 08:53

Reportažas apie Vilniaus kolegijoje ir matyt daugelyje kitų aukštųjų mokyklų įsisenėjusias problemas, apie darbuotojų, pedagogų kovą su jomis, apie profsąjungos bandymą su darbdaviu pasirašyti jau keletą metų kitose aukštosiose mokyklose galiojančias kolektyvinės sutarties nuostatas ir darbdavio požiūrį į SAVO darbuotojus- bloginant jų padėtį, ne gerinant ne progresuojant, o būtent bloginant, apie savo (administracijos) atlyginimų didėjimą lyginant su eiliniais darbuotojais. Klipas apie spjūvį visuomenei į veidą sudarant sau "šiltas" darbo vietas, atlyginimą didesnį nei Premjero ar švietimo ministro. Iš esmės tai klipas apie didžiąją korupciją apie kurią visi žino, tik bijo garsiai pasakyti.
Klipas vertas dėmesio nuo pradžios iki galo. Jis puikiai įvertintas profesorių, matančių šias problemas ir bandančių keisti nusistovėjusią (ne)tvarką.

Dr. Audriaus Armo studija apie akademinės etikos ir procedūrų kontrolierės PlagScan viešą pirkimą.

  • Atnaujinta: 2022 gegužės 03, Antradienis 13:45

Skaitytojui pateikiama dr. Audriaus Armo studija yra savitas taikomojo mokslo kūrinys. Turint galvoje šio veikalo atsiradimo motyvus, platesnį kontekstą, ypač teisinius-administracinius, pilietinės politikos, žmogaus ir mokslininko teisių aspektus, ko gero, galėtume teigti, kad prieš akis turime netgi unikalų kūrinį.

Turinio prasme tai – tarpdalykinis veikalas, sukurtas žmogaus teisių, administracinės teisės, viešojo administravimo, iš dalies netgi ir sociologijos bei politikos mokslų sankirtoje. Tarpdalykinė prieiga – neabejotinas darbo privalumas. Veikale nerasime teorijų apžvalgos, panašių tyrimų apžvalgos ir grynai taikomojo žanro studijoje tai priimtina. Teorinis polėkis išnyra tarp veikalo eilučių, suvokiant motyvuotam ir pasirengusiam skaitytojui studiją hermeneutiškai. Studija, kaip visuma, aštriai kelia pasitikėjimo valdžia ir jos institucijomis klausimą. Autorius savitu, labai išsamiu rakursu parodo atgrasiąją Lietuvos biurokratijos pusę – kompetencijos stygių, cinizmą, atsakomybės stoką, akivaizdžius interesų konfliktus, nepagarbą piliečiui, nusišalinimą nuo savo prievolių ir įstatymais numatytos misijos paniekinimą etc. Visa tai liūdina ir leidžia kelti klausimą apie demokratijos, teisinės sistemos, o kartu ir valstybingumo apskritai kokybę mūsų šalyje.

Skaityti daugiau...

„Mokslo Lietuvos“ prenumerata ir parama laikraščiui

  • Atnaujinta: 2022 rugsėjo 11, Sekmadienis 23:41

Malonūs skaitytojai,

kviečiame prenumeruoti Lietuvos mokslininkų laikraštį „Mokslo Lietuva“, leidžiamą nuo Atgimimo laikų – nuo 1989 m. rugpjūčio. „Mokslo Lietuvą“ galite užsisakyti kaip elektroninį leidinį (PDF),  kuris bus siunčiamas į Jūsų nurodytą elektroninį paštą tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Per metus išleidžiami 22 numeriai – po du numerius per mėnesį (išskyrus rugpjūtį). Leidinio metinė prenumerata  – 10 eurų. „Mokslo Lietuva“ yra mūsų akademinės bendruomenės balsas. Laikraščio leidėjas – Lietuvos mokslininkų sąjunga. Todėl kiekvieno LMS nario pareiga – prenumeruoti ir platinti savo laikraštį.

Laikraštis „Mokslo Lietuva“ buvo spausdinamas tik iki 2021 m. pabaigos. Dabar galima užsisakyti tik elektroninį variantą. Laikraščio elektroninio varianto (PDF) prenumeratos mokestį galima pervesti į laikraščio leidėjų – UAB „Mokslininkų laikraštis“ sąskaitą. Įmonės kodas – 123218653, atsiskaitymo sąskaita:  LT817300010002423598 Swedbank AB. Mokėjimo paskirtis – ML prenumerata. Užmokėję prenumeratos mokestį, praneškite mums, kuriuo el. pašto adresu pageidaujate gauti laikraštį. Mūsų el. pašto adresas: .

Pastaba. Paramą bei metinę pajamų mokesčio dalį prašome pervesti laikraščio „Mokslo Lietuva“ leidėjai – Lietuvos mokslininkų sąjungai: įmonės kodas – 111959769, atsiskaitomoji sąskaita – LT70 7300 0100 0244 9695, AB „Svedbank“.

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.