Kolegiški linkėjimai nuo Vilniaus forumo

Norint pasipriešinti vykdomai dar vienai voliuntaristinei ir pragaištingai universitetų ,,pertvarkai" būtina atsižvelgti į tokių ,,reformų" vidinę logiką, tikruosius tikslus ir vykdymo būdą lemiančius dažnai neįvardijamus priežastinius ryšius. Neatsitiktinai Jums persiunčiu Vilniaus Forumo inicijuotą Kreipimąsi dėl būtinybės iš esmės keisti Lietuvoje vykdomą ekonominę ir socialinę politiką.

Būtent tokia politika lemia, kad aukštasis mokslas finansuojamas nepakankamai. Kitaip negali būti šalyje, kurioje, palyginti su kitomis ES valstybėmis, turtingiausi piliečiai sumoka mažiausiai mokesčių į biudžetą. Todėl reikalauti, kad būtų didinamas valstybės finansavimas aukštajam mokslui, kartu nekeliant politinio reikalavimo keisti mokesčių politiką, būtų gana naivu ir beprasmiška. Nepakeitus valstybės ekonominės ir socialinės politikos tokiam didinimui iš tiesų niekada neatsiras lėšų. Tad būtų labai naudinga, kad kuo daugiau aukštųjų mokyklų darbuotojų galėtų susipažinti su Jums siunčiamu VF Kreipimusi, o pritariantieji jam -- ir pasirašytu jį nurodytu adresų peticijų internetinėje svetainėje.

Savo ruožtu amžina lėšų stoka yra teisinamos nepabaigiamos neoliberalios ,,reformos", kuriomis siekiama ,,optimizuoti" mokslą ir studijas vis mažinant jų kaštus. Dabartinė ,,reforma" yra logiška šios nuolatinės ,,pažangos" viršūnė -- jau net nebematoma reikalo slėpti, kad tikrasis jos tikslas yra ,,,prichvatizuoti" aukštųjų mokyklų turtą. Pirmąja tokios ,,reformos"auka, kaip matyti iš toliau esančios straipsnio nuorodos, gali tapti LEU akademinė bendruomenė. Atkreipiu dėmesį, kad prie šio laiško pridedama VF paklausimo valdžios institucijoms dėl universitetų ,,jungimo" reformos nuoroda. Šiu paklausimu keliamas, o jo 9 punkte aiškiai formulojamas principinis politinis klausimas: ar užsimota skubiai įgyvendinti ,,reforma" nėra tik patogus pretekstas išgrobstyti tariamai ,,nereikalingą" universitetų turtą?

Niekam nerūpi, kad po šios ,,reformos" daug aukštųjų mokyklų darbuotojų atsidurs gatvėje. Rašau Jums vildamasis, kad jeigu šis laiškas pasiektų Lietuvos aukštųjų mokyklų profsąjungų narius, darbuotojus, o ypač -- studentus, ir būtų aiškiai suprasta jame įvardijama priežastinių ryšių grandinė, galbūt tai padėtų telktis ir solidariai reikalauti kitokių -- demokratiškų, sąžiningų ir skaidrių -- aukštojo mokslo sektoriaus pertvarkymų.

Vilniaus Forumas yra pasiruošęs pagal išgales prisidėti, kad reforma būtų nukreipta konstruktyvia -- akademinei bendruomenei, visuomenei ir valstybei naudinga vaga.

Kolegiškai linkėdamas drąsos, ryžto ir sėkmės
Vytautas Radžvilas

https://www.peticijos.com/

 

Premjeras: LEU turtas bus parduotas, plačiau  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/premjeras-leu-turtas-bus-parduotas.d?id=74585846

Ypač žr. 9 punktą: Vilniaus forumas. Klausimai dėl premjero sudarytos darbo grupės aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimui

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.