LAMPSS kreipimasis dėl atleidimo

Jei iškils grėsmė netekti darbo 

 Mokslo metų pradžia pedagogui bei darbuotojui – ne tik stresas, bet ir nerimas dėl kitų mokslo metų darbo krūvio, darbo vietos išlikimo mažėjant studentų skaičiui ar vykstant mokslo ar mokymo įstaigos pertvarkai.

Informuojame, kad LR Darbo kodeksas įpareigoja įstaigos (universiteto, kolegijos, mokslo tyrimo instituto) vadovą konsultuotis su darbuotojų atstovais priimant sprendimus, galinčius turėti įtakos darbuotojų teisinei padėčiai, ir įstatymų nustatytais atvejais gauti jų sutikimą.

Kai darbuotojus numatoma atleisti iš darbo dėl ekonominių ar technologinių priežasčių, taip pat dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų, darbdavys, prieš įteikdamas įspėjimą apie darbo sutarties nutraukimą, turi surengti konsultacijas su darbuotojų atstovais, kad būtų išvengta numatomų pertvarkymų neigiamų pasekmių arba jos būtų sušvelnintos. Konsultacijų išvados įforminamos protokolu. Jį pasirašo darbdavys bei darbuotojų kolektyvui atstovaujančio organo atstovai.

Vadovaujantis LR Konstitucijos 50 str. ir Darbo kodekso 19 str., profesinės sąjungos organizacija yra įstaigos darbuotojų atstovė.

Jei minėtose mokslo ar mokymo įstaigose veikia profesinė sąjunga, darbuotojas, dėstytojas – profesinės sąjungos narys, kilus abejonei dėl galimo atleidimo teisėtumo, turėtų kreiptis į įstaigos profesinės sąjungos komitetą, kad būtų inicijuotos konsultacijos su darbdaviu pagal visas LR Darbo kodekso nuostatas. Nesant profesinės sąjungos įstaigoje, galite kreiptis į Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimą (LAMPSS) ir įsitraukti į veiklą kaip asocijuotasis narys.

Įstaigos profesinei sąjungai kvalifikuotas konsultacijas teikia Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas adresu: LT-44029 Kaunas, K. Donelaičio g. 73, Tel. 837300274     

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.