Kreipimasi "Dėl mokslo tyrimo įstaigų restruktūrizacijos bei mokslo ir studijų įstatymo projekto"


2009m. sausio 11 d. Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas kartu su  Lietuvos mokslininkų sąjunga pasirašė kreipimasi  "Dėl mokslo tyrimo įstaigų restruktūrizacijos bei mokslo ir studijų įstatymo projekto".

Ankstesnioji LR Vyriausybė 2008-10-01 nutarimu Nr. 989 patvirtino Valstybės mokslo tyrimų įstaigų pertvarkos planą, kuriuo siekiama  mokslo, studijų ir verslo centrų plėtros. Šiuo nutarimu yra numatoma universitetinių ir valstybinių institutų integracija į universitetus. Iki šiol Švietimo ir mokslo ministerija nėra išreiškusi aiškios pozicijos ir konkrečių direktyvų dėl tokios integracijos principų ir konkretaus finansavimo plano.

 Švietimo ir mokslo ministerija taip pat siūlo Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo projekto Nr. XP-2905(2) (toliau MSĮ) keitimus. LAMPSS bei Lietuvos mokslininkų sąjungos nuomone MSĮ pakeitimai gali turėti neigiamų padarinių mokslo tyrimų įstaigų darbui.

 Kreipimesi pateikiamos pagrindines reformų grėsmės ir MSĮ neigiamos pasekmes mokslo plėtrai.
LAMPSS bei Lietuvos mokslininkų sąjunga, atstovaujantys tiek universitetų, tiek mokslo institutų darbuotojų interesus reikalauja laikytis tokių integracijos principų ir padaryti atitinkamas pataisas Mokslo ir Studijų įstatyme.

 

Attachments:
Download this file (Kreipimasis-Mokslo Institutu-LAMPSS-4.pdf)Kreipimasis

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.