Ataskaitinė -rinkiminė konferencija

Lietuvos Aukštųjų Mokyklų Profesinių Sąjungų Susivienijimo ataskaitinė -rinkiminė konferencija

2010 m. balandžio 23 d. KTU centriniuose rūmuose įvyko  Lietuvos Aukštųjų Mokyklų Profesinių Sąjungų Susivienijimo (LAMPSS) ataskaitinė - rinkiminė konferencija. Konferencijoje dalyvavo LR Seimo nariai: V.M. Čigriejienė, B. Vėsaitė, J. Olekas, V. Gedvilas, Švietimo ir mokslo viceministrė N. Putinaitė, Lietuvos Rektorių konferencijos prezidentas prof. R. Ginevičius, viceprezidentas prof. H. Žilinskas, Lietuvos studentų atstovybių sąjungos prezidentas A. Mark. Konferenciją pasveikino Kauno technologijos universiteto rektorius prof. R. Šiaučiūnas, Senato pirmininkas prof. R. Bansevičius, kurie pabrėžė LAMPSS vaidmenį kuriant pilietinę visuomenę.

Buvo konstatuota, kad per 2 gyvavimo metus LAMPSS pasiekė labai daug – buvo suvienytos aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos, net kelis kartus aukštųjų mokyklų darbuotojams buvo didinami atlyginimai, prirašyta gausybė raštų valstybės institucijų vadovams, aktyviai dalyvauta svarstant LR Mokslo ir studijų įstatymą, suruošta daugybė pasitarimų su valdininkais ir politikais, surengtas įspėjamasis aukštųjų mokyklų streikas, suorganizuotas mitingas prie LR Seimo rūmų prieš antikonstitucinę Aukštojo mokslo reformą.

LAMPSS pirmininkė doc. A. Lapinskienė pabrėžė, kad profsąjunga visai teisėtais būdais pirmiausia gina žmogaus socialines ir ekonomines darbo sąlygas. LAMPSS yra atvira organizacija, kuri remiasi demokratijos, atvirumo ir lygiaverčio bendradarbiavimo principais. Kaip pagrindinis trūkumas, kliudantis organizacijai produktyviai dirbti, buvo įvardintas socialinio dialogo su valdžios atstovais nebuvimas. LAMPSS pateikė daugybė pasiūlymų, tačiau jie švietimo valdininkų dažnai buvo ignoruojami, į daugelį pasiūlymų nesulaukta jokio atsako.

Labai daug diskusijų konferencijoje sukėlė Mokslo ir studijų įstatymo (MSĮ) konstitucingumas. Seimo nariai pabrėžė, kad priimtasis MSĮ yra galimai antikonstitucinis. Ir labai gaila, kad Seimo nariai tik kelių balsų persvara atmetė V. Andriukaičio kreipimąsi į LR Konstitucinį teismą. Pasak jų, tai būtų buvusi gera proga pasitikrinti įstatymo konstitucingumą.

Konferencijoje buvo svarstytos svarbiausios Aukštųjų mokyklų problemos buvo konstatuota, kad nepaisant Švietimo ir mokslo ministerijos propagandos MSĮ naudos (kaip pradžioje buvo žadama) nedavė (nepadidėjo universitetų lėšos, nepakilo studijų kokybė, sumažėjo dėstytojų atlyginimai, pastebimai nepasipildė universitetų laboratorinė įranga). Tuo tarpu mokestis studentams už mokslą padidėjo tiek, kad šiuo metu kai kuriose užsienio šalyse jis tapo gerokai mažesnis nei Lietuvoje, todėl tikėtina, kad tai dar labiau paskatins jaunus žmones studijuoti užsienyje.

Konferencijoje buvo išrinkta LAMPSS Taryba.            

Attachments:
Download this file (20100403_LAMPSS_PirmininkesPranesimas.ppt)Veiklos ataskaita
Download this file (Destytoju_teisine_soc_ padetis.ppt)Teisinė, socialinė ir ekonominė darbuotojų padėtis Lietuvos aukštosiose mok.
Download this file (GoncioPranesimas2010.ppt)Naujos ir senos kliūtys dirbantiems mokslinį darbą
Download this file (ISSUKIAI AM20100423.ppt)Iššūkiai auštajame moksle

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.