Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Norminės studijų kainos apskaičiavimas ir aukštųjų mokyklų biudžeto lėšų formavimo ir skirstymo principai

  • Atnaujinta: 2013 sausio 30, Trečiadienis 17:48

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) š.m. vasario 17 d. (ketvirtadienį) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje surengė seminarą „Norminės studijų kainos apskaičiavimas ir aukštųjų mokyklų biudžeto lėšų formavimas ir skirstymo principai“. Jame pranešimus padarė ir į dalyvių klausimus atsakė Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo ir studijų ekonomikos skyriaus vedėja Vaida Paltanavičiūtė ir vyriausioji specialistė Viktorija Pachalkienė bei Lietuvos studentų atstovybių sąjungos narė Ieva Tičmanaitė.

Seminare buvo aptarti šie klausimai:

  1. Aukštųjų mokyklų biudžeto lėšų formavimo ir skirstymo principai (Vaida Paltanavičiūtė);
  2. Norminių studijų kainos apskaičiavimo tvarka valstybės finansuojamose vietose (Viktorija Pachalkienė);
  3. Studentų problemos ir siūlomi jų sprendimo būdai atsiradus studentų krepšeliams (Ieva Tičmanaitė).

 

Seminaro metu buvo aptarti pagrindiniai aukštųjų mokyklų biudžeto lėšų skirstymo, studento krepšelio sudarymo ir paskirstymo principai bei studentų problemos, susijusios su krepšeliais. Profsąjungos atstovai sutiko su tuo, kad iš pirmo žvilgsnio studijų krepšelyje tiesiogiai vieno studento, magistranto, doktoranto studijoms ir moksliniam darbui atlikti lėšų atrodytų kaip ir padaugėjo. Tačiau krepšelio struktūroje lėšas skirti yra numatyta tik 2 aukštųjų mokyklų darbuotojų grupių – dėstytojų ir mokslo darbuotojų, studijas aptarnaujančio personalo darbo užmokesčiui - prekėms ir paslaugoms, susijusioms su studijomis, pirkti bei studentams skatinti (LRV 2009m. gegužės 13 d nutarimas Nr. 402). Į krepšelio struktūrą (studento studijų kainą) visai neįskaičiuotos kitos svarbios aukštajai mokyklai lėšos, skirtos administracijos, ūkio dalies, bibliotekos darbuotojams išlaikyti, pastatų šildymo ir kitos eksploatacinės išlaidos. Be to daugelyje universitetų, įgyvendinus mokslo ir studijų reformą, sumažėjo ir pačių studentų skaičius, dėl ko sumažėjo ir mokymo įstaigų finansiniai ištekliai.

Studentų atstovė pabrėžė, kad studentų socialinė –ekonominė padėtis atsiradus MSĮ irgi nepagerėjo - daugelis studentų negauna stipendijų, krepšelio skyrimas visai nesprendžia Lietuvai reikalingų specialistų ruošimo, studijų kokybės kėlimo ir kitų esminių klausimų, kurie dar labiau išryškės netrukus atsiradus „demografinei duobei“, kai ryškiai sumažės studijuojančiųjų aukštose mokyklose skaičius.

Seminaro metu buvo priimta išvada, kad, siekiant optimalaus rezultato, šiuos svarbius visuomenei ir akademinei bendruomenei klausimus turėtų kartu tarpusavyje derinti ir spręsti visos suinteresuotos šalys - švietimo ir mokslo ministerija, studentų organizacijos, universitetų ir kolegijų vadovų organizacijos ir darbuotojų atstovai - LAMPSS. Taip pat kitame Švietimo komiteto posėdyje prie LR Trišalės tarybos numatyta įtraukti klausimą dėl norminio studento krepšelio finansavimo struktūros tobulinimo.

LAMPSS pirmininkas doc. dr. A. Stimbirys

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://lampss.lt/images/foto_s20110217

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.