„NE“- PRIVAČIŲ (NEVALSTYBINIŲ) AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ FINANSAVIMUI

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS), išanalizavęs Lietuvos Respublikos Konstituciją, 2009 m. gruodžio 18 d. LR Konstitucinio Teismo sprendimą dėl LR Konstitucinio Teismo 2002 m. sausio 14 d. nutarimo, 2009 spalio 28d., 2008 m. vasario 20 d., 2008 m. kovo 20 d., 2002 m. vasario 5 d. LR Konstitucinio Teismo nutarimus, teigia, kad šiandien galiojančio Mokslo ir studijų įstatymo normos, numatančios studijų finansavimo būdą, kuris remiasi „studijų krepšelio“ principu ir įgalina finansuoti privačias (nevalstybines) aukštąsias mokyklas yra neteisėtas. Tai darydama Vyriausybė pažeidžia LR Konstitucijos 41 straipsnio 3 dalies nuostatas ir anksčiau minėtus LR Konstitucinio Teismo sprendimus, todėl teisinėje demokratinėje valstybėje tai negali būti toleruojama.

LAMPSS stebina, kad biudžeto lėšos skiriamos privačiam verslui remti dabar, kai šalyje yra susidariusi sudėtinga  ekonominė situacija; LR vyriausybė skundžiasi, kad katastrofiškai trūksta pinigų „Sodrai“, sveikatos apsaugai, pradėtoms kitoms reformoms, ilgalaikei aukštųjų mokyklų dėstytojų atlyginimo didinimo programai vykdyti. Daugelyje  aukštųjų mokyklų gerokai sumažėjo gaunančių stipendijas studentų skaičius. Tokiu metu  LR vyriausybė pinigų randa dosniai remti privatų verslą (nevalstybines aukštąsias mokyklas).

Matydama tokį teisinį nihilizmą, LAMPSS savo pastabas surašė į peticiją "DĖL PRIVAČIŲ (NEVALSTYBINIŲ) AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ FINANSAVIMO" ir patalpino  portale adresu http://www.peticijos.lt/visos/6047 .
Šioje peticijoje reikalaujama panaikinti LR Mokslo ir studijų įstatymo 69 str., 70 str., 71 str., 73 str., 76 str. normas, kurios prieštarauja LR Konstitucijos 41straipsnio 3 dalies nuostatai dėl privačių aukštųjų mokyklų finansavimo iš valstybės biudžeto.

Kreipiamės į visus piliečius, kuriems rūpi Valstybės, tautos ir aukštojo mokslo ateitis, pasirašyti šią peticiją ir parodyti, kad esame pilietiški ir teisiškai išprusę; mums ne vis tiek, kad pažeidžiamas pagrindinis LR įstatymas - Konstitucija ir neteisėtai remiamas privatus verslas.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.