LAMPSS ir DP susitarimas

2012 m. spalio 9 d. Seime siekiant pagerinti bendradarbiavimą tarp profesinių sąjungų ir politinių partijų ieškant optimalių sprendimų aukštojo mokslo srityje tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS ) ir Darbo partijos ( DP ) buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo. Pagrindinis susitarimo tikslas — pritaikyti aukštąjį mokslą ir studijas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams bei gerinti jo kokybę.

Susitarimą pasirašiusios šalys įsipareigojo tiksliau apibrėžti aukštųjų mokyklų autonomiją, užtikrinant demokratijos ir viešumo principus; garantuoti nemokamą mokslą valstybinėse aukštosiose mokyklose gerai besimokantiems piliečiams; patikslinti kriterijus, pagal kuriuos asmenys būtų laikomi gerai besimokančiais; tikslingai planuoti valstybei reikalingų aukštos kvalifikacijos specialistų, rengiamų valstybiniuose universitetuose, poreikį ir kiekį; reikalauti, kad Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) sugriežtintų studijų kokybės kontrolę, atkreipdama dėmesį į visas mokymo proceso sudedamąsias dalis, t. y., studijas, savarankišką mokymąsi, žinių įsisavinimo įvertinimą bei nustatytų šių dalių kokybės vertinimo kriterijus; siekti, kad ŠMM kontroliuotų, kaip įgyvendinamas Mokslo ir studijų įstatymas ir poįstatyminiai teisės aktai, išaiškintų ir viešai skelbtų jų pažeidimus Lietuvos aukštosiose mokyklose.

LAMPSS ateityje numato pasirašyti susitarimus ir su kitomis politinėmis partijomis, kurių programose aukštojo mokslo srityje numatyta kelti studijų ir mokslo kokybę, skatinti socialinį dialogą bei gerinti darbuotjoų socialines ekonomines sąlygas.

Attachments:
Download this file (20121004_Susitarimas_su_DP.pdf)LAMPS ir Darbo partijos susitarimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.