Aukštųjų mokyklų ir mokslo nuolatinio komiteto posėdis Briuselyje

Rugsėjo 18-19 d. Briuselyje (Belgija) vyko Europos švietimo profesinių sąjungų organizacijos (ETUCE) Aukštųjų mokyklų ir mokslo nuolatinio komiteto (HERSC) posėdis. Jame dalyvavo 34 Europos universitetų darbuotojų profesinių organizacijų atstovai iš 20 valstybių. Lietuvos universitetų darbuotojams šiame Europos švietimo profesinių sąjungų renginyje atstovavo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo deleguota atstovė dr. Loreta Strumylaitė. 

Posėdyje buvo aptarta Bolonijos proceso eiga po šiais metais balandžio mėn. vykusio Bukarešte  Bolonijos proceso šalių švietimo ministrų konferencijos. Europos švietimo profesinių sąjungų organizacijos (ETUCE) Aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų nuolatinio komiteto (HERSC) posėdyje šios organizacijos direktorius Martinas Riomeris apžvelgė š.m. balandžio 24–25 d. Bukarešte (Rumunija) vykusios Bolonijos proceso šalių ministrų konferencijos rezultatus, pažymėdamas Europos universitetų darbuotojų profesinių organizacijų atstovų delegacijos dalyvavimo šiame renginyje svarbą. Jis taip pat pabrėžė, kad Vakarų Europos šalyse profesinės sąjungos yra vertinamos kaip svarbūs socialiniai partneriai, dalyvaujantys diskusijose ir priimant sprendimus.

Diskutuota apie sekretoriato darbą, siekiant į profesinių sąjungų veiklą aktyviau įtraukti mokslo darbuotojus, kurie iki šiol nebuvo pakankamai plačiai atstovaujami profsąjungų judėjime Europoje. Posėdyje pristatytos Tarptautinės aukštųjų mokyklų ir mokslo  konferencijos, vykusios š.m. rugsėjo 25-26 d. Buenos Airėse rezultatai, bei aptartos sekančio  HERSC posėdžio, įvyksiančio 2013 m.  balandžio mėnesį Helsinkyje gairės.

Posėdžio dalyviai turėjo galimybę dirbti vienoje iš trijų darbo grupių (Studijų kokybės užtikrinimo; Doktorantūros ir jaunųjų tyrėjų; Lyčių lygybės) ir pristatyti išvadas apie egzistuojančias problemas, siūlyti sprendimo būdus.

Kadangi dėl ekonominės krizės Europos šalys dažnai orientuojasi į trumpalaikius ekonominius interesus, o vyriausybės linkusios mažinti universitetų finansavimą, posėdžio metu buvo nuspręsta parengti rezoliuciją apie aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų svarbą valstybės ir visuomenės raidai bei apie Europos sąjungos šalių vyriausybių aukštojo mokslo srityje vykdomą politiką.  

Dr. Loreta Strumylaitė,
Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių
sąjungų susivienijimo (LAMPSS)
deleguota atstovė

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.