Lietuvos ir Latvijos universitetų profesinių sąjungų bendradarbiavimas

2012 m birželio 14-15 d. Kaune lankėsi Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinė sąjungos (LIZDA) aukštųjų mokyklų atstovų delegacija. Surengtame susitikime, kuris vyko KTU centriniuose rūmuose, buvo aptartos bendradarbiavimo gairės, apsikeista profsąjunginio darbo patirtimi.

LIZDA Latvijoje jungia per 30 tūkstančius narių – aukštųjų mokyklų dėstytojus, mokyklų mokytojus, vaikų darželių darbuotojus. Aktyvus dėstytojų, mokytojų dalyvavimas LIZDA veikloje užtikrina gerus profesinės sąjungos santykius su darbdavių atstovais – su universitetų vadovybe su Latvijos švietimo ir mokslo ministerija. Ši organizacija aktyviai veikia ir tarptautinėse Europos profesinių sąjungų organizacijose.

Antroji vizito diena buvo skirta kultūrinei programai. LAMPSS vicepirmininkas doc. Vaclovas Kubilius supažindino svečius su Kauno senamiesčiu, Pažaislio architektūriniu ansambliu ir kitomis Kauno žymiomis vietomis, muziejais.
Numatoma ir toliau tęsti LAMPSS bei LIZDA bendradarbiavimą bei rengti reguliarius susitikimus, koordinuoti bendrą veiklą.

 

prof. Linas Šumskas
Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS),
tarptautinių ryšių koordinatorius

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.