Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Aukštųjų mokyklų ir mokslo nuolatinio komiteto (HERSC) posėdyje Briuselyje svarstytos aktualios problemos

  • Atnaujinta: 2014 lapkričio 25, Antradienis 14:59

Europos švietimo profesinių sąjungų organizacijos (ETUCE) Aukštųjų mokyklų ir mokslo nuolatinio komiteto (HERSC) posėdyje, vykusiame 2014 m. kovo 6-7 d. Briuselyje dalyvavo 38 švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės organizacijos atstovai iš 22 Europos valstybių. Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimui (LAMPSS) šiame posėdyje atstovavo dr. Loreta Strumylaitė.

Posėdžio metu trumpai apžvelgti paskutinio posėdžio, vykusio pereitų metų lapkričio 21-22 d., rezultatai, išklausyti informaciniai pranešimai apie sekretoriato darbą, pristatytos ETUCE konferencijos, vyksiančios š.m. lapkričio 10-12 Ganoje ir lapkričio 24-25 d. Vienoje gairės.

Pagrindinės Aukštųjų mokyklų ir mokslo nuolatinio komiteto (HERSC) diskusijų temos buvo: aukštojo mokslo kokybė "Susivienykime vardan švietimo“ kampanijos veikla; ETUCE rezoliucija „Kova su krize - esminis indėlis aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų srityje“; ETUCE deklaracijos apie mokslo tyrėjų ir doktorantų darbą ir karjeros perspektyvas svarstymas.

Europos švietimo profesinių sąjungų organizacijos sekretoriato atstovė Agnes Roman supažindino su svarbiausiomis skirtingose šalyse profesinių sajungų vykdytomis veiklomis, siekiant pagerinti aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų būklę. Pateikta informacija apie Socialinio dialogo „Vyriausybė – darbdavys – darbuotojas“ tyrimą, vykdomą tarp 8 Europos sąjungos valstybių, tarp kurių yra ir Lietuva.

Daug diskusijų sukėlė ETUCE deklaracija apie mokslo tyrėjų ir doktorantų darbą ir karjeros perspektyvas. Vieningai nutarta, kad ši deklaracija, kaip politinis dokumentas, turi apibrėžti visoms šalims bendrus prieinamumo ir atrankos, darbo sąlygų, socialinių teisių ir įsipareigojimų, tobulėjimo, karjeros ir įsidarbinimo principus. Visi dalyviai sutiko, kad būtina kreipti ypatingą dėmesį į trumpalaikius poreikius aukštojo mokslo darbo rinkoje, kas galėtų būti vienas iš būdų sprendžiant jaunimo nedarbo problemą.

Komiteto (HERSC) posėdyje priimti dokumentai dėl mokslo tyrėjų ir doktorantų darbo ir karjeros perspektyvų bei aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo bus patvirtinti ETUCE komiteto posėdyje š.m. balandį ir pristatyti specialioje konferencijoje, vyksiančioje metų gale lapkričio mėnesį.

dr. Loreta Strumylaitė

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.