Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

ETUCE Aukštųjų mokyklų ir mokslo nuolatinio komiteto (HERSC) veiklos aktualijos

  • Atnaujinta: 2014 lapkričio 25, Antradienis 14:58

Europos švietimo profesinių sąjungų organizacijos (ETUCE) Aukštųjų mokyklų ir mokslo nuolatinio komiteto (HERSC) posėdyje, vykusiame š.m. spalio 9-10 d.  Briuselyje dalyvavo 38  švietimo ir mokslo  darbuotojų profesinės organizacijos atstovai iš 21 Europos valstybės. Lietuvos švietimo ir mokslo darbuotojams šiame posėdyje atstovavo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo tarptautinių ryšių grupės narė dr. Loreta Strumylaitė. 

Rytinė posėdžio dalis buvo skirta Bolonijos proceso kontekste vykdytam tyrimui „Palankios darbo aplinkos sukūrimas ir išlaikymas aukštajame moksle“, kurio tikslas buvo nustatyti švietimo ir mokslo darbuotojų darbo sąlygų ypatumus, pokyčius ir lūkesčius. Tyrime, kurio metu informacija rinkta užpildant anketą, dalyvavo 9 Europos valstybių (Danijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Italijos, Latvijos, Portugalijos, Rumunijos ir Serbijos) profesinių švietimo ir mokslo  darbuotojų organizacijų atstovai. Preliminarius rezultatus pristatė G. Catlacks (EI) bei Vokietijos profesinės sąjungos (GEW) atstovės. Tyrimas parodė, kad darbuotojai nori socialinio dialogo su darbdaviais bei didesnės įtakos priimant svarbius sprendimus, apie pusė darbuotojų jaučia darbdavio spaudimą ieškoti papildomo finansavimo tyrimams ir spausdinti straipsnius aukštesnio lygio moksliniuose žurnaluose.

Toliau posėdyje trumpai apžvelgti paskutinio posėdžio, vykusio š.m. kovo 6-7 d., rezultatai, išklausyti informaciniai pranešimai apie sekretoriato darbą, pristatytos ETUCE konferencijos, vyksiančios š.m. lapkričio 10-12 Briuselyje ir EI pasaulinio kongreso, vyksiančio kitų metų liepos  21-26 d. Otavoje, gairės. Nuspręsta sekantį HERSC posėdį surengti 2015 kovo 5-6 ES pirmininkaujančios Latvijos sostinėje Rygoje.  

Supažindinta su pasiruošimu 2015 m. vyksiančiam Bolonijos proceso šalių ministrų susitikimui, kuriame planuojama pristatyti anksčiau minėto tyrimo rezultatus bei  peržiūrėti Europos aukštojo mokslo standartus ir gaires.

Pateikta informacija apie Europoje esančius mokslininkų pensijų fondus (http://ec.europa.eu/euraxess/index.cfm/rights/index). 

Pagrindinė diskusijų tema buvo „Socialinis dialogas Europos švietimo ir aukštojo mokslo sistemoje“. Pritarta, kad toks dialogas stiprina tiek vietos profesinių sąjungų, tiek ETUCE autoritetą ir pozicijas. 

Diskutuota apie vis plačiau ir aktyviau plintančius bei populiarumo ypač jaunimo tarpe sulaukiančius atvirus mokymosi kursus internete (Massive Open Online Courses (MOOCs)), kurie kai kuriose šalyse (Norvegija, Turkija ir kt.) jau svarstomi vyriausybiniame lygmenyje. Visi dalyviai sutiko, kad nežiūrint gaunamos informacijos tokie kursai negali pakeisti stacionaraus tradicinio mokymosi vidurinėse ar aukštosiose mokyklose.

Svarbu, kad komiteto posėdyje buvo galutinai parengtas, o vėliau ETUCE posėdyje, vykusiame spalio 13-14 d., patvirtintas Europos aukštųjų mokyklų ir mokslo darbuotojų profesinių sąjungų kreipimasis „.Apginkime Europos mokslo ir akademinį potencialą“. Šis kreipimasis yra aktualus ir Lietuvai, todėl LAMPSS tarybos iniciatyva buvo išverstas į lietuvių kalbą.

dr. Loreta Strumylaitė

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.