Baltijos šalių universitetų profesinių sąjungų bendradarbiavimas

Rygoje 2014 m. spalio 29-30 d. 14-15 d. vyko pirmoji Baltijos šalių universitetų profesinių sąjungų konferencija „Baltijos šalių aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos: problemos, pasiekimai ir iššūkiai“. Lietuvą konferencijoje atstovavo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (A. Lapinskienė, V.Juodagalvis, L. Šumskas, Č. Christauskas).

Latvijoje universitetų profesinės sąjungos yra įsijungusios į Latvijos švietimo profesinių sąjungų organizaciją LIZDA. Ši organizacija jungia per 30 tūkstančius narių – aukštųjų mokyklų dėstytojus, mokyklų mokytojus, vaikų darželių darbuotojus. Estijoje yra susikūrusi universitetų profesinė organizacija „Universitas“. Visų trijų Baltijos šalių profesinės sąjungos yra aktyvios tarptautinėse organizacijose – aktyviai įsijungusios į Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) veiklas.

Konferencijoje pranešimą apie LAMPSS veiklą padarė prof. L. Šumskas ir doc. A. Lapinskienė. LIZDA tarptautinių ryšių koordinatorė I. Trapenciere supažindino su Latvijos universitetų profesinio darbo aktualijomis. Ji nurodė, kad Latvijoje viena iš aktualiausių problemų ir reikalavimų vyriausybei – atstatyti per krizę sumažintus dėstytojų atlyginimus. Estijos dėstytojų profsąjungos „Universitas“ atstovas T. Otto pristatė savo profsąjungos veiklą. Jų profsąjunga yra pasiūliusi ir derasi su universitetų vadovybe dėl nustatytų „atlyginimų laiptelių“ (EUR): asistentas – 810-941, lektorius – 945-1098, docentas – 1283-1491; profesorius – 1621-1884 EUR. Estų atstovas pažymėjo, kad eilėje universitetų profsąjungiečių numatyti dėstytojų lygiai jau pasiekti, nes tai priklauso nuo šių profesinių sąjungų aktyvumo ir gebėjimo derėtis su savo darbdaviais.

Apibendrinant šios Baltijos šalių konferencijos rezultatus buvo numatyta aktyvinti mūsų šalių universitetų darbuotojų bendradarbiavimą bei parengti bendrą kreipimąsi į šalių švietimo ministerijas bei vyriausybes.

prof. Linas Šumskas
Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS),
tarptautinių ryšių koordinatorius

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.