Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

KREIPIMASIS į universitetų ir kolegijų darbuotojus dėl būtinybės gausinti profsąjungų gretas

  • Atnaujinta: 2016 balandžio 25, Pirmadienis 17:12

Lietuvoje sparčiai mažėja gyventojų, tad mažėja ir mokinių, ir studentų. Deja, statistika ir toliau neguodžia, nes jų mažės iki 2020 m. Aukštojo mokslo sistemos optimizavimas neišvengiamas, taip savo kalboje su universitetų rektoriais ir kolegijų direktoriais akcentavo ŠMM ministrė A. Pitrėnienė. Ministrės įsakymu Nr. 914 sudaryta darbo grupė aukštųjų mokyklų tinklui optimizuoti, kurioje dalyvauja ir Auštųjų mokyklų profsąjungų atstovai (LAMPSS). Kol kas kalbama apie būtinybę optimizuoti tinklą, tačiau niekam be profesinių sąjungų nerūpi, kur ir ką dirbs aukščiausios kvalifikacijos specialistai, į kuriuos valstybė investavo didžiules lėšas, kad jie pasiektų mokslo daktaro, docento, profesoriaus laipsnius. Į tai, kiek laiko ir lėšų į tai investavo pats žmogus, ne tik  nesigilinama, bet tai net neskaičiuojama.

Negi esame tokia turtinga valstybė, kad profesorius galime „padaryti“ budėtojais ar šaltkalviais? Blogiausia yra tai, kad niekas taip ir nesiburia, nekovoja už savo teisėtus lūkesčius. Niekas nepadeda ir LAMPSS atstovauti universitetų, kolegijų darbuotojų interesams. Gal bent bendruomenės diskusijose išsirutuliotų pasiūlymai, kaip racionaliai ir humaniškai optimizuoti aukštųjų mokyklų tinklą, kur „dėti“ tam tikrų specialybių dėstytojus. Gali kilti klausimas, ar mes galime ką pakeisti, nes esame įpratę gyventi, kaip liepiama, kaip reikalaujama.

Atsakyti į šį klausimą galima labai paprastai. Galime labai daug pasiekti, kad būtų užtikrinamos dirbančiųjų teisės, paisoma jų teisėtų reikalavimų, bet reikia vienytis, susiburti. Vienybės jėgą labai akivaizdžiai įrodo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS), kurio nariais yra trylika aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų.

Apie LAMPSS nuveiktus darbus, sprendžiamas problemas galima išsamiau pasiskaityti (http://www.lampss.lt), bet šiandien ypač svarbu pabrėžti vieno iš svarbiausių jo pasiekimų. Sudaryta ir paruošta pasirašymui visos švietimo šakos kolektyvinė sutartis. Pavyko pasiekti konkrečių tarpinių laimėjimų.  Vyriausybės sudarytoje darbo grupėje atkakliai derantis buvo suderėti darbo užmokesčio didinimo, socialiniai klausimai šakinėje kolektyvinėje sutartyje (ŠKS), kurią pasirašius jie įgaus įstatymo galią ir galios visiems. Kol kas pavyko apginti mokslininko rentą, nors valdžios struktūrose egzistuoja interesų grupės, kurios nori ją naikinti visai; susitarta dėl tradicinių pailgintų atostogų dėstytojams išsaugojimo ir kitų darbuotojams svarbių dalykų. Vis dėlto, koks bus galutinis šios sutarties rezultatas, kaip ir kiek ji atspindės mūsų teisėtus interesus, priklauso nuo mūsų visų.

 Reikalausime, kad: a) aukštajame moksle būtų atstatyta konstitucinė santvarka ir demokratinis viešasis valdymas; b) sektorius būtų optimaliai valdomas ir tinkamai finansuojamas; c) būtų patvirtinta ir tinkamai finansuojama Vyriausybės programa, kuri garantuotų kokybišką užimtumą mokslininkams ir dėstytojams, iškrintantiems iš susitraukiančio ir nureformuoto aukštojo mokslo. 

Kviečiame aukštųjų mokyklų darbuotojus masiškai stoti į profesines sąjungas ir siekti, kad Jūsų profsąjunga taptų asocijuotu mūsų šakinės profsąjungos (LAMPSS) nariu. Būtent šakinė profsąjunga yra ta kolegiali jėga, kuri, prireikus, galėtų realiai ginti Jūsų interesus. Kartu susitelkę tikrai įveiksime sunkumus, apginsime pamatines žmogaus ir darbuotojo teises, išsaugosime savo orumą.  

LAMPSS pirmininkė A. Lapinskienė

JŪS galite kreiptis Kaune:
Vicepirmininkė Ž. Simanavičienė tel.8614 36198
Kreiptis Vilniuje:
Vicepirmininkė R. Žurauskienė Tel.8631 89130

Valdybos narius:
Sigita Vaitkevičių 8652 16922

Gediminas Merkys;8618 50901 Gediminas.merkys@ktu.l

 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT627180900000695099           
Banko kodas: 70117 (Šiaulių bankas)
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva
Telefonas:

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.