Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

LAMPSS pareiškimas dėl valdžios cinizmo perskirstant švietimo ir mokslo lėšas

 Yra duomenų ir konkrečių požymių, kad papildomus asignavimus, skirtus streikuojančių mokytojų teisėtiems reikalavimams patenkinti, ketinama paimti iš aukštojo mokslo. Kalbama apie 6 mln. eurų.  Tokie biurokratų ketinimai vertintini kaip kraštutinai ciniškas elgesys,  kuriuo siekiama tarpusavyje supriešinti bendrojo lavinimo mokyklų pedagogus ir pedagogus, užimtus kituose švietimo sektoriuose, įskaitant aukštųjų mokyklų dėstytojus ir taip manipuliuojama nebe pirmą kartą. Susidaro įspūdis, jog valdžia elgiasi, kaip motina, kuri nesugeba pamaitinti alkanų vaikų. Ji  atima bandelę iš tylinčio ir atiduoda ją tam, kuris tuo metu garsiausiai rėkia...

 

Streikuojančių Lietuvos mokytojų reikalavimai yra teisėti ir teisingi. Jie turi būti patenkinti, LAMPSS pilnai juos palaiko. Už metų ar pusmečio tikėtini masiniai streikai aukštojo mokslo sektoriuje. Šio sektoriaus giluminės problemos nesprendžiamos, gresia įstaigų bankrotai ir masiniai atleidimai. Gal tada valdžia vėl atims lėšas iš bendrojo lavinimo mokyklų ir nukreips jas „gaisrui“ aukštojo mokslo sektoriuje gesinti? Šitokio elgesio apraiškos rodytų valdžios negebėjimą valdyti ir susidoroti su iššūkiais. Čia kalbama apie viešas mokesčių mokėtojų lėšas. Valdžia privalo viešai paaiškinti, kokio dydžio ir iš kur bus paimti (perskirstyti) asignavimai, numatyti teisėtiems streikuojančių mokytojų reikalavimams patenkinti. Norime paraginti valdžią sunkumų akivaizdoje elgtis moraliai, teisingai ir atsakingai.

Mes norime, kad mūsų valdžia būtų išmintinga ir verta pedagogų, mokslininkų ir visų piliečių nuoširdžios pagarbos. Norime tikėti ir pasitikėti savo valdžia.

 

 

Doc.dr. Asta Lapinskienė LAMPSS Pirmininkė

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT627180900000695099           
Banko kodas: 70117 (Šiaulių bankas)
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva
Telefonas:

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.