Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Aukštajame moksle konstitucija negalioja -Liberalai ir Tėvynės sąjunga balsuoja už konstitucijos laužymą

  • Atnaujinta: 2016 balandžio 28, Ketvirtadienis 18:48

Šiuo metu svarstomas dabar galiojančio Mokslo ir studijų įstatymo Nr. XI-242 pakeitimo  projektas XIIP-3376 nesprendžia susidariusių esminių aukštojo mokslo problemų: 1) autonomijos sugrąžinimo; 2) naujo finansavimo modelio įdiegimo; 3) tinklo pertvarkos. Jame išlieka antikonstitucinės nuostatos. Mes-LAMPSS siūlome: laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2011m.gruodžio 22 d. nutarimo ir kuo skubiau pakeisti antikonstitucines projekto nuostatas.

Savo nuogastavimus dėl Mokslo ir studijų įstaymo projekto nuostatų prieštaravimo LR Konstitucijai  išsakė Konstitucinio teismo teisėja  T. Birmontienė - 2016-03-06.

LAMPSS atstovai pastoviai dalyvaudami darbo grupėse nuo 2016-06-25 pasisakė tokiais klausimais: Mokslo ir studijų įstatymo (toliau – MSĮ) keitimo koncepcija; Aukštosios mokyklos tarybos sudėtis, tarybos funkcijos; Svarbiausių sprendimų priėmimo tvarka. Aukštosios mokyklos tarybos ir senato sąveika, šių organų narių patvirtinimo ir atšaukimo tvarka, atskaitomybė; Rektoriaus rinkimų tvarka. Dalyvavome svarstant ir tokius klausimus: studijų finansavimas (studijų įmoka, studentų finansavimas, gero mokymosi kriterijai, paskolos, kompensacijos); Mokslo finansavimas; Infrastruktūros finansavimas.

Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitetui raštu pateikėme pasiūlymus minėtais klausimais 2013- 12- 18;2014- 04-10;2014-10- 31;2015- 06- 31;2015-10-08;2015-11-03;2015-11-24;2016-01-17.

Posėdis Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete vyko 2016 m. kovo 31 d., kur buvo diskutuojama dėl pasiūlymų keisti Mokslo ir studijų įstatymo projekte nuostatas susijusias su valdymu. Komoteto posedyje dalyvavo prof. G .Merkys, prof.  A. Krupavičius, ir V. Skėruvienė

Valdančiosios daugumos frakcijos iš esmės pritarė mūsų pasiūlymams ir nutarė balandžio pradžioje svarstytį šį klausimą oficialiame komiteto posedyje.

Vakar 2016 m.balandžio 6 d. vykusiame Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje Socialdemokratų frakcijos atstovai  I.Šiaulienė ir O. Leiputė, bei darbo partijos atstovas V.Gedvilas pasisakė dėl Mokslo ir studijų įstaymo projekto keitimo pristatė savo pasiūlymus  atsižvelgiant į aukštųjų mokyklų bendruomenių siūlymus : ,, pakeisti šiuo metu esančią aukštųjų mokyklų valdymo tvarką, kai aukštųjų mokyklų valdyme neproporcingai daug galių sutelkta Tarybose ir per menkai atstovaujami akademinės bendruomenės interesai, taip pat vadovautis Šešioliktosios Vyriausybės 2012- 2016 metų programa. Panaikinti Lietuvos Respublikos Konstitucijai prieštaraujančius aukštųjų mokyklų valdymo iškraipymus, reformuoti aukštųjų mokyklų tarybas ir peržiūrėti jų funkcijas, sustiprinti akademinės bendruomenės savivaldą, užtikrinti didesnį aukštųjų mokyklų valdymo demokratiškumą, paskatinti gero valdymo principus aukštosiose mokyklose iš esmės peržiūrint ir pakoreguojant Senato (akademinės tarybos) ir Tarybos funkcijas“.  

Komitetas po  svarstymo nepritarė keisti projekto nuostatas : už balsavo O.Leiputė, E.Žakaris, J.Narkevič, A.Pitrėnienė, A.Zeltinis, L Dmitrijeva.

Prieš balsavo G.Steponavičius, V.Stundys, V.Juozapaitis, R. Baškienė, susilaikė: A.Dumčius, R. Paliukas. Balsai  komitete pasiskirstė po lygiai, todėl sprendimą nulėmė komiteto pirmininko balsas.

Komiteto posėdyje dalyvavo atstovai nuo LAMPSS A. Zuoza ir V.Skėruvienė

 LAMPSS Vicepirminikė V. Skėruvienė

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.