Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

KU svečiavosi LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius

  • Atnaujinta: 2016 balandžio 25, Pirmadienis 16:54

2016 metų balandžio 8 dieną Klaipėdos universitete svečiavosi LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jo apsilankymo metu buvo pasirašyta keturių klasterio partnerių – AB „Klaipėdos nafta“, AB „Vakarų laivų gamykla“, VšĮ Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas ir VšĮ Klaipėdos universitetas – Suskystintų gamtinių dujų (SGD) klasterio steigimo sutartis, kurios svarbą ir reikšmę Ministras Pirmininkas akcentavo susitikime su universiteto bendruomene.

 

  • KU_premjeras1
  • KU_premjeras2

Vis dėlto akademinei bendruomenei labiau rūpėjo žemiški reikalai. Pavyzdžiui, kada pagaliau kils universiteto dirbančiųjų atlyginimai, kurie yra žemiausi Europoje, o jų vidurkis tesiekia 619 Eur, o kai kurių darbuotojų, pavyzdžiui, sekretorių, administratorių, bibliotekininkų, atlyginimas didesnis už minimumą 5 Eur. Nors LR Vyriausybė turi ambicingus tikslus sumažinti aukštųjų mokyklų skaičių ir taip padidinti atlyginimus, tačiau programoje nesiūloma, ką su kuo jungti, tik keliami labai aukšti kokybiniai reikalavimai akademinei bendruomenei. Taip sprendžiama studijų ir mokslo kokybės gerinimo problema veda į bankrotą, nes kaip galima išgyventi už minimumą ir duoti tarptautinio lygio produkciją. Bet jeigu tai padaryti gebama ir norima – tai, pirmyn: galvokite, junkitės, skubėkite, nes tarptautinio lygio siekis limituotas – tam duota treji metai. KUPS pirmininkė akcentavo universitetų jungimosi problemas pateikdama pavyzdį apie „neišdegusį KTU ir LSMU jungimosi biznį“, nes šiam projektui norėta 127,5 milijonų Eur., kuomet metinis visų aukštųjų mokyklų biudžetas yra 189,4 milijonai Eur. LR Ministras Pirmininkas viešai pareiškė, kad tokių lėšų Valstybė neturi, todėl negali pagal siūlomą programą vien dviejų universitetų sujungimo programos parengimui skirti 15 milijonų Eur. Buvo klausiama, kaip greitai manoma priimti Mokslo ir studijų įstatymą, kuris buvo priimtas su 36 antikonstitucinėmis nuostatomis. Premjeras pažadėjo, dėsiąs visas pastangas, kad įstatymas būtų priimtas su pataisymais dar šią LR Seimo kadenciją. 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.