Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus sprendimas, - KTU Taryba neteisėta

  • Atnaujinta: 2016 gegužės 07, Šeštadienis 00:52

LAMPSS informuoja, kad Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius priėmė sprendimą dėl KTU Tarybos sudarymo.

Kontrolierius, įvertinęs KTU pateiktus dokumentus bei teisinį reglamentavimą, atsižvelgdamas į Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto 2016-04-13 posėdyje priimtą nutarimą „prašyti Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolierių ištirti Kauno technologijos universiteto tarybos išrinkimo ir patvirtinimo aplinkybes“ ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 18 straipsnio 12 dalies 1 punktu, nusprendė informuoti Kauno technologijos universitetą ir Švietimo ir mokslo ministeriją apie Kontrolieriaus nustatytus akademinės etikos ir procedūrų pažeidimus.

Kontrolierius nustatė šiuos pažeidimus:

- Raimundas Kuodis ir Sigitas Stanys nebuvo rinkti į KTU Tarybą, kas kelia jų buvimo Taryboje teisėtumo klausimą jau nuo 2012 metų birželio 20d.

- Senato pirmininkas, nustatydamas Kauno technologijos universiteto Tarybos kadenciją iki 2017 m. rugsėjo 24 d. ir nepaisydamas akademinės bendruomenės valios skirti atstovus į Tarybą 5 m. kadencijai bei vadovaudamasis rektoriaus prof. Petro Baršausko posėdžio metu išsakyta pozicija Tarybos pertvirtinimą Senate sieti su pereinamuoju laikotarpiu, viršijo įgaliojimus.

- Senatas 2015 m. lapkričio 18 d. nutarimu nustatydamas 2012 m. patvirtintos Kauno technologijos universiteto Tarybos kadencijos pabaigos datą ir aiškindamas nustatytos Tarybos 5 m. kadencijos pradžią ir pabaigą viršijo Senatui nustatytus įgaliojimus ir apribojo galimybę akademinei bendruomenei išreikšti savo valią.

Kontrolierius taip pat patvirtino, kad įstatymų leidėjo nustatyta teisė Senatui (akademinei tarybai) sudaryti Tarybą, nesilaikant Mokslo ir studijų įstatymo įtvirtintos Tarybos sudarymo tvarkos, nepaneigia pareigos sudaryti teisėtą Tarybą.

Ši oficiali išvada ne tik įrodo KTU Tarybos veiklos neteisėtumą, bet ir paaiškina, kad neteisėtos KTU Tarybos vykdomi KTU rektoriaus rinkimai taip pat galimai yra neteisėti. Tai reiškia, kad rektorius, nesvarbu kuris kandidatas juo bus išrinktas neteisėtos Tarybos, bus taip pat neteisėtai išrinktas. Iš neteisės teisė negimsta.

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT627180900000695099           
Banko kodas: 70117 (Šiaulių bankas)
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva
Telefonas:

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.