Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Švietimo profesinės sąjungos ir toliau siekia dėl pedagogų atlyginimų susitarti šakos kolektyvinėje sutartyje

  • Atnaujinta: 2016 liepos 07, Ketvirtadienis 22:49

Šalies pedagogai, atidžiai stebėję švietimo profesinių sąjungų derybas dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties, labai sunerimę, nes kol kas nemato galutinio rezultato. Balandžio mėnesį pasibaigus deryboms, Švietimo ir mokslo ministerijai prireikė viso mėnesio, kad atiduotų suderėtą sutarties projektą svarstyti Vyriausybei, kuri turi priimti sprendimą – kas pasirašys sutartį valstybės vardu.

 

Painiuose ir nenuspėjamuose Vyriausybės koridoriuose dokumentas buvo svarstomas dar vieną mėnesį. Švietimo profesinių sąjungų derybininkams susipažinus su Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijų pareikšta nuomone dėl sutartų dalykų, paaiškėjo, kad Vyriausybė bet kokiomis priemonėmis bando išvengti dviejų dalykų: tartis su pedagogų atstovais dėl jų atlyginimo, ką kategoriškai rekomenduoja UNESCO, ir prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus dėl pedagogų atlyginimo kėlimo. Vienintelė valstybės institucija, stojusi pedagogų pusėn dėl jų atlyginimų, teliko Švietimo ir mokslo ministerija.

Birželio 28 d. vykusių konsultacijų metu susitikę švietimo profesinių sąjungų ir ministerijos derybininkai iš esmės sutarė, kad negalima švietimo šakos kolektyvinėje sutartyje keisti sutartų punktų dėl atlyginimų bei ilgalaikių įsipareigojimų pedagogų atlyginimus didinti ateityje. Deja, liepos 5 d. sutartas oficialus susitikimas, kuriame turėjo būti koreguojamas kolektyvinės sutarties tekstas ir patvirtintas galutinis jos variantas, nepaaiškinus priežasčių, nukeltas net į liepos 19 d.

Šis ministerijos žingsnis perša mintį, kad Vyriausybės pusė pradeda vilkinti derybas, vis toliau nukeldama švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymą. Panašu, kad pildosi pats blogiausias scenarijus, apie kurį švietimo profesinių sąjungų vadovus dar vasaros pradžioje įspėjo Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus. Jis teigė, kad pirmiausia Vyriausybei reikia susitarti dėl 2017 m. biudžeto ir tik tada su profesinėmis sąjungomis kalbėtis apie atlyginimų didinimą. Tačiau kiekvienas žmogus, išsaugojęs bent kiek blaivaus proto, supranta, jog po to kai bus sutarta dėl ateinančių metų biudžeto, kalbėtis apie atlyginimų kėlimą nebus prasmės – beliks tik išklausyti vienašališką Vyriausybės nutarimą  šiuo klausimu.

Toks savotiškas socialinio dialogo supratimas visiškai netenkina nė vienos švietimo darbuotojų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos, kurios metų pradžioje priėmė sprendimą nutraukti šalies pedagogų streiką, tik sulaukusios Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus bei jo atstovo R. Vaitkaus patikinimo, kad dėl pedagogų atlyginimų bus sutarta kolektyvinėje sutartyje. Šis pažadas yra užfiksuotas susitarime dėl streiko užbaigimo.

 

Visos švietimo profesinės sąjungos kartu pareiškia, kad jos nesitaikstys su teisės aktų ignoravimu bei įsipareigojimų nevykdymu ir pasilieka sau teisę reikalauti valdžios atstovų pažadų vykdymo protesto akcijomis, kurios numatomos rugsėjo-spalio mėn. Atsakomybę už socialinį sprogimą švietimo sektoriuje privalės prisiimti Vyriausybė ir jos vadovas A. Butkevičius.

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.