Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Nuodėmingoji etika: KTU etikos sargas pasekė to kurį kritikavo pavyzdžiu.

  • Atnaujinta: 2016 rugpjūčio 10, Trečiadienis 11:47

 Medijų filosofas: „Keli tūkstančiai „Facebook“ kontaktų nėra visas pasaulis“ „Netikiu, kad patyčias viešoje erdvėje skatina siekis kelti visuomenės kultūros lygį. Man nuojauta kužda, kad tai daugiau komercinis ar net politinis interesas“, – teigia Nerijus Čepulis, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas Kauno technologijos universiteto „Laisvame laikraštyje“ neseniai skelbtoje publikacijoje (žr. http://www.laisvaslaikrastis.lt/).

Dar pavasarį Nerijus Čepulis kaip KTU etikos kolegijos pirmininkas viešai sukritikavo profesorių Gediminą Merkį už tai, kad jis skelbia ekspertinę nuomonę tariamai antrarūšiuose portaluose. Kiek anksčiau KTU Komunikacijos ir rinkodaros departamentas atrinko prof. G. Merkio publikacijas „Laisvame laikraštyje“ ir išsiuntinėjo jas KTU bendruomenei, pridėdamas publikacijų autorių smerkiantį lydraštį.  Kritikos ir pasmerkimo pagrindas – tas, kad „Laisvas laikraštis“ neigiamai minimas oficialioje LR VSD ir KAM „Ataskaitoje apie grėsmes nacionaliniam saugumui, 2015m.“. Minėto periodinio leidinio publikacijas, esą, dažnai cituoja rusiškos propagandos leidiniai. Įdomu tai, kad G. Merkys savo publikacijas bei interviu minėtame leidinyje publikavo dar 2011 m., kai apie būsimą VSD 2015 m.  ataskaitą ir kai kurių leidinių galimą nelojalumą LR negalėjo būti žinoma. Tačiau dabar, kai atitinkama VSD ir KAM informacija viešai žinoma, visa tai netrukdo KTU etikos sargui Nerijui Čepuliui naudotis KTU ištekliais ir, turint centrinių rūmų palaiminimą, skelbtis šiame laikraštyje, reklamuoti KTU studijų programas. Tad kyla klausimas ko siekia KTU ir jo etikos sargas? Gal eilinį kartą pademonstruoti KTU administracijos cinizmą? Parodyti, kad valstybiniame universitete galioja dvigubi etikos standartai? Vieni "demokratiškai" išrinktiesiems administracijos nariams, kiti eiliniams darbuotojams?  

Žvelgiant iš paties Nerijaus Čepulio pozicijų, įvykęs faktas yra rimtas pretekstas svarstyti paties Nerijaus Čepulio etiką ir jo tinkamumą eiti Akademinės etikos kolegijos pirmininko pareigas valstybiniame universitete, bet neatmetame ir to, kad šis Nerijaus Čepulio demaršas gali būti ir nenusisekęs bandymas viešai atsiprašyti profesoriaus Gedimino Merkio už nepelnytą ir viešą jo apjuodinimą? 

LAMPSS

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.