Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Akademinės bendruomenės ir pedagogų susitikimai su kandidatais į LR seimo narius

  • Atnaujinta: 2016 rugsėjo 16, Penktadienis 14:01

 AUKŠTASIS MOKSLAS –TARP KRIZĖS IR GALIMYBIŲ. KĄ SIŪLYS BUSIMI POLITIKAI?

Pirmasis  susitikimas su kandidatais įvyks Kaune, š. m. rugsėjo 19 d. 15 val. VDU  Didžiojoje Auloje, adresu Kaunas, Gimnazijos g. 7. Renginio moderatorius – politologas prof. A. Krupavičius.

Lietuvos aukštųjų mokyklų šakinė profsąjunga LAMPSS organizuoja akademinės bendruomenės susitikimus su kandidatais į LR Seimą. Susitikimai bus organizuojami trijuose universitetiniuose miestuose – Kaune, Klaipėdoje ir sostinėje Vilniuje.  Susitikimų tematinė  ašis – „Lietuvos aukštasis mokslas tarp krizės ir galimybių“.

Į susitikimus su akademine bendruomene, kuri yra aktyvus ir sąmoningas rinkėjas, kviečiami parlamentinių partijų vadovai,  planuojami švietimo ir mokslo ministrai arba atitinkamo LR Seimo komiteto vadovai, aktyvūs būsimi nariai, taip pat miesto, kuriame vyks renginys, vienmandatininkai.

Kiekviename renginyje turėtų dalyvauti ne mažiau kaip trijų skirtingų partijų, dalyvaujančių rinkiminėje kampanijoje, atstovai. Tuo parodoma, kad LAMPSS neproteguoja kurios nors vienos politinės jėgos, o nuoširdžiai siekia su būsimais įstatymų leidėjais viršpartinės nacionalinio lygmens diskusijos apie švietimą ir aukštąjį mokslą. Planuojami renginiai yra unikali galimybė suformuluoti būsimiems parlamentarams rinkėjų įpareigojimus.

 

1.      Siūlome aktyviems akademinės bendruomenės nariams suformuluoti aktualius klausimus, pasiūlymai gali būti siunčiami iki rugsėjo 16d.

2.      Gauti kolegų pasiūlymai:

  1. 3.      Kodėl Lietuvoje atsirado LR Seimo ir Vyriausybės patvirtinti 45 aukštojo mokslo įstaigos? Kokią turite nuomonę dėl aukštųjų mokyklų jungimo (pertvarkymo) ir visos švietimo sistemos pertvarkymo?
  2. 4.      Kuomet LR Seimas pradės vykdyti universitetų savininko funkcijas pagal priimtą MSI?  Numatys aukštojo mokslo įstaigų vadovams atsakomybę už netinkamą aukštojo mokslo įstaigų valdymą, užtikrins švietime vykstančių procesų skaidrumą?
  3. 5.      Kokią įtaką mokymo kokybei turi 4-5 kartus mažesni dėstytojų atlyginimai negu vidurkiai ES šalyse? Kaip numatote padidinti švietimo darbuotojų atlyginimus, mažinti socialinę atskirtį?
  4. 6.      Ar turi turėti įtaką AM valdymui, atlyginimų skyrimui akademinė bendruomenė ar tik (akademinė) taryba? Kaip numatote suteikti realias galias universiteto darbuotojams patiems valdyti universitetą ir taip įgyti tikrąją autonomiją, grįstą teise spręsti pačiam? Ar numatote atstatyti MSI įstatymo konstitucingumą?
  5. 7.      Kokias siūlytumėte priemones, užtikrinančias socialinį švietimo darbuotojų saugumą? Jungiant AM dalis darbuotojų (mokslininkų) bus priversta palikti švietimo sistemą. Kokias priemones siūlytumėte stengiantis išnaudoti įdėtas didžiules valstybines investicijas į mokslininkų paruošimą?
  6. 8.      Kokius pasiūlymus galite pateikti gerinant AM valdymą, studijų kokybę?
  7. 9.      Kokią įtaką turėtų turėti profesinės sąjungos AM sistemoje? Ar nemanote, kad kolektyvinė sutartis turėtų būti kiekvienoje šiuolaikinėje aukštojoje mokykloje ir, kad tą turėtų skatinti valstybės institucijos? Ar tai padėtų įgyti švietimo bendruomenės pasitikėjimą?
  8. 10.  LR konstitucinis teismas yra pasisakęs kad nėra teisinga tai, kad mokslininko pensiją gaunantys asmenys jos netenka atsiradus bet kokiems darbo santykiams? Kada tai bus įteisinta įstatymu?
  9. 11.  Ką manote apie mokslininkų pensijų indeksavimą, jeigu tai daroma kitų pensijų  atveju? 

 

 

LAMPSS pirmininkė doc. dr. A. Lapinskienė

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.