Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Konferencija “Kaip užtikrinti žmogaus orumą Lietuvoje?"

  • Atnaujinta: 2016 rugsėjo 20, Antradienis 13:00

2016 rugsėjo 15 d. LR Seimo Spaudos salėje vyko spaudos konferencija tema: “Kaip užtikrinti žmogaus orumą Lietuvoje?".

Spaudos konferenciją, skirtą Tarptautinei demokratijos dienai paminėti, organizavo LR Seimo narys profesorius Arimantas Dumčiaus. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo diskusijos apie orumo užtikrinimą Lietuvoje iniciatoriai –  Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Socialinių ir humanitarinių mokslų katedros docentas ir LSMU Medicinos Akademijos  Profsąjungos komiteto pirmininkas Raimundas Kaminskas ir LSMU Bioetikos centro vadovas docentas Eimantas Peičius bei Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas bei sveiko gyvenimo būdo aktyvistas Juozas Dapkevičius.

 

Viešoje diskusijoje buvo aptarta žmogaus orumo, kaip vieno iš kertinių demokratinės visuomenės moralės principų, samprata bei jos interpretacijos Lietuvos sveikatos priežiūros, politinės sistemos bei kitų sričių kontekstuose. Spaudos konferencijos dalyviai dalinosi savo įžvalgomis, kaip skatinti pilietinį dialogą bei Lietuvos gyventojų ir jų interesus atstovaujančių politikų moralinį sąmoningumą sprendžiant žmogaus teisių ir konkretaus asmens orumo apsaugos klausimus. Diskusijos metu buvo konstatuota, kad nepaisant to, kad orumo svarba yra dažnai pabrėžiama viešame diskurse, tačiau dažniausiai apsiribojama formaliomis ar teisinėmis interpretacijomis. Spaudos konferencijos dalyviai sutarė, kad  diskusijoje iškelti atviri klausimai apie Lietuvos gyventojų orumo užtikrinimą turėtų tapti tolimesnių mokslinių ir visuomeninių diskusijų objektu. 

  • seL1860252
  • seL1860259

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

 

Galinčius finansiškai paremti profsąjungų vykdomą veiklą kviečiame pasinaudoti PayPal paramos skyrimo sistema.

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.