Susitikimas su Švietimo ir mokslo ministre J. Petrauskiene.

Sausio 12 d., LAMPSS atstovai buvo susitikę su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Susitikime iš kiekvienos aukštosios mokyklos profesinės sąjungos, kurias jungia susivienijimas, dalyvavo po vieną atstovą. Buvo aptariami pagrindiniai klausimai, kuriuos iškėlė aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos: aukštųjų mokyklų pertvarka, darbo apmokėjimo, kvalifikacinių kategorijų ir bendros pedagogų kvalifikacinės sistemos kūrimo, aukštųjų mokyklų savivaldos ir valdymo klausimai.

Ministrė kalbėjo apie tai, kad universitetai turi dirbti visuomenei ir valstybei, kaip svarbu užtikrinti kokybinius aukštųjų mokyklų darbo rodiklius, tai galima pasiekti tik didinant stojančiųjų kvalifikacinius reikalavimus didinant stojamąjį balą iki 3 universitetams ir iki 1,6 kolegijoms. Buvo paliesti aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos klausimai, svarstomas nemokamas mokslo lygmuo bakalaurams, skaičiuojamos pinigų poreikis. Aptariami mokslo potencialo stiprinimo klausimai, darbo apmokėjimo, kvalifikacinių kategorijų ir bendros pedagogų kvalifikacinės sistemos kūrimo problemos. Aptarta švietimo šakos kolektyvinės sutarties peržiūrėjimas su galimybe tęsti derybas

 Buvo kalbama, kad valstybė turi įgalinti aukštąsias mokyklas eiti stiprėjimo kryptimi per finansavimo sistemos pertvarką ir kokybės užtikrinimo sistemą.

Pasiektas bendras sutarimas: dirbti bendradarbiaujant kartu, siekiant geresnių rezultatų aukštojo mokslo tinklo pertvarkos laikotarpiu. LAMPSS pateikiami pasiūlymai bus aptariami ir derinami  numatytais klausimais.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.