Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

Susitikimas su LR Seimo Pirmininku

Š. m. rugsėjo 26 d. vyko LAMPSS atstovų susitikimas su LR Seimo pirmininku V. Pranckiečiu dėl  Mokslo ir studijų įstatymo koregavimo ir LAMPSS siūlomų šio įstatymo pataisų vertinimo. Susitikimo metu LAMPSS atstovams buvo pateikta informacija, jog Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas G. Jovaiša buvo susitikęs su visų Aukštųjų mokyklų tarybų pirmininkais ir aptarė valdymo problemas, kurias ir jie mato kaip problemiškas. Po diskusijų su LR Seimo pirmininku V. Pranckiečiu apie minėtas aktualijas buvo pasiūlyta, kad Tarybą ir rektorių turėtų rinkti visa akademinė bendruomenė atstovavimo principu (analogiškai kaip renkamas Senatas).

Mūsų siūlomas Tarybos atskaitomybės klausimas sprendžiamas: naujame MSĮ variante Aukštosios mokyklos Taryba turėtų atsiskaityti LRS Švietimo ir mokslo komitetui vieną kartą per metus. Siūloma pamąstyti, ar nereikėtų įgalioti, kad aukštosios mokyklos pateiktų dvi ataskaitas : vykdomos veiklos ir atskirai rektoriaus už administracinius sprendimus. Taip pat siūlyta, kad rektoriaus, direktoriaus atlyginimas turėtų priklausyti nuo universiteto,kolegijos veiklos sėkmės ir negalėtų viršyti daugiau kaip du kartus atlyginimų vidurkio esančio institucijoje ir tai turėtų būti įtvirtinta MSĮ. Siūloma LVŽS programinė nuostata dėl nemokamo bakalauro turėtų pradėti veikti nuo 2019 m. Manoma, kad šie pasiūlymai bus pateikti  dar šios Seimo sesijos metu, tuomet juos galutinai svarstysime.

LR Seimo pirmininkas patvirtino, kad pateiktame tvirtinti kitų metų biudžete yra numatyti 31 mil Eur visiems aukštųjų mokyklų darbuotojų atlyginimams didinti. Taigi atlyginimai vidutiniškai padidės apie 16 procentų nuo padidintų atlyginimų  2017 m. pasiektų padidintų atlyginimų, kuriuos padėjo iškovoti LAMPSS organizuotas piketas 2017-06-15d.. Taigi skaičiuojant abu atlyginimų pakėlimus, jie bus padidėję vidutiniškai 40 procentų.

 

  LAMPSS pirmininkė  doc. dr. A.Lapinskienė

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.