Susitikimas su LR Seimo Pirmininku

Š. m. rugsėjo 26 d. vyko LAMPSS atstovų susitikimas su LR Seimo pirmininku V. Pranckiečiu dėl  Mokslo ir studijų įstatymo koregavimo ir LAMPSS siūlomų šio įstatymo pataisų vertinimo. Susitikimo metu LAMPSS atstovams buvo pateikta informacija, jog Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas G. Jovaiša buvo susitikęs su visų Aukštųjų mokyklų tarybų pirmininkais ir aptarė valdymo problemas, kurias ir jie mato kaip problemiškas. Po diskusijų su LR Seimo pirmininku V. Pranckiečiu apie minėtas aktualijas buvo pasiūlyta, kad Tarybą ir rektorių turėtų rinkti visa akademinė bendruomenė atstovavimo principu (analogiškai kaip renkamas Senatas).

Mūsų siūlomas Tarybos atskaitomybės klausimas sprendžiamas: naujame MSĮ variante Aukštosios mokyklos Taryba turėtų atsiskaityti LRS Švietimo ir mokslo komitetui vieną kartą per metus. Siūloma pamąstyti, ar nereikėtų įgalioti, kad aukštosios mokyklos pateiktų dvi ataskaitas : vykdomos veiklos ir atskirai rektoriaus už administracinius sprendimus. Taip pat siūlyta, kad rektoriaus, direktoriaus atlyginimas turėtų priklausyti nuo universiteto,kolegijos veiklos sėkmės ir negalėtų viršyti daugiau kaip du kartus atlyginimų vidurkio esančio institucijoje ir tai turėtų būti įtvirtinta MSĮ. Siūloma LVŽS programinė nuostata dėl nemokamo bakalauro turėtų pradėti veikti nuo 2019 m. Manoma, kad šie pasiūlymai bus pateikti  dar šios Seimo sesijos metu, tuomet juos galutinai svarstysime.

LR Seimo pirmininkas patvirtino, kad pateiktame tvirtinti kitų metų biudžete yra numatyti 31 mil Eur visiems aukštųjų mokyklų darbuotojų atlyginimams didinti. Taigi atlyginimai vidutiniškai padidės apie 16 procentų nuo padidintų atlyginimų  2017 m. pasiektų padidintų atlyginimų, kuriuos padėjo iškovoti LAMPSS organizuotas piketas 2017-06-15d.. Taigi skaičiuojant abu atlyginimų pakėlimus, jie bus padidėję vidutiniškai 40 procentų.

 

  LAMPSS pirmininkė  doc. dr. A.Lapinskienė

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.