Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

KREIPIMASIS Į PEDAGOGINĘ VISUOMENĘ IR LR VYRIAUSYBĘ

  • Atnaujinta: 2018 gruodžio 06, Ketvirtadienis 20:24

Lietuvoje kaip demokratinėje valstybėje šiuo metu stebimi demokratiniai procesai, analogiški tiems, kurie vyksta Prancūzijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Tai rodo, kad Lietuvos visuomenė darosi brandi, gebanti organizuotis ir reikalauti, kad į jos poreikius ir reikalavimus būtų atsižvelgiama.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) vardu palaikome mokytojų profesines sąjungas, užėmusias aiškias pozicijas ir parodžiusias, kad profesinės sąjungos yra ta jėga, kuri gali apginti dirbančiųjų interesus, kaip ir teigiama LR Konstitucijoje.

Aukštųjų mokyklų „reforma“ prasidėjo dar 2009 metais, antikonstituciniu Mokslo ir studijų įstatymu, todėl pirmieji pajutome ŠMM eksperimento nesuvaldymo pasekmes. Vis dar tebevykstanti aukštojo mokslo reforma ir naujai pradėtas mokyklų finansavimo modelio pertvarkymas idėjine prasme yra tinkami dabartinėje valstybės situacijoje, tačiau patys procesai vykdomi chaotiškai, neužkardant potencialių grėsmių bei neužkertant kelio vidiniam susipriešinimui. LAMPSS jau 2017 m. birželio mėnesį ragino atsistatydinti ŠMM ministrę Jurgitą Petrauskienę, kad būtų išvengta destruktyvių aukštųjų mokyklų pertvarkos pasekmių ir galimai vėlesnių reformų neigiamų pasekmių. Deja, ministrė ir toliau liko „reformuoti“ švietimo sistemos.

Šiuo metu šalyje vykstantis mokytojų streikas dar kartą patvirtina, kad ŠMM, vadovaujama dabartinės ministrės, skiria per mažai dėmesio pertvarkos procesams parengti ir vėliau jiems palaikyti. Tai sukūrė destruktyvias pertvarkos pasekmes, kurios šiandien žalingos mokyklose besimokantiems jaunuoliams, jų šeimoms, mokytojams, mokyklai ir, be abejo, valstybei. ŠMM negebėjimas efektyviai valdyti reformos vykdymo ir komunikuoti, tikėtina, lėmė ir mokytojų nusivylimą nauju finansavimo modeliu.

LAMPSS pripažįsta, kad dirbančiam ministrui sunku arba beveik neįmanoma išvengti oponuojančių grupių kritikos ir pasipriešinimo jo priimtiems sprendimams, tačiau tai neturėtų būti nuolatinė švietimo sistemos būsena, lydima ilgalaikės vidinių procesų destabilizacijos ir nuostolinga visiems švietimo dalyviams bei valstybei.

Taip pat kviečiame LR Vyriausybę atsakingai įvertinti susidariusią padėtį ir rimčiau bei atsakingiau priimti sprendimus, įsiklausyti į socialinių partnerių pastabas, išgirsti pasiūlymus ir plėtoti tikslingą bei nuoširdų dialogą su Lietuvos žmonėmis ir jiems atstovaujančiomis organizacijomis, o ne demonstruoti vienpusę viršenybę.

 

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė
Asta Lapinskienė
Kaunas, 2018-12-03

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.