Nariai
Šakinė profsąjunga
LAMPSS atstovauja aukštųjų mokyklų profesines sąjungas. Gina jų ir jų darbuotojų interesus valstybiniu ir regioniniu lygmeniu.
Naujienos
Aktualijos
Aktualūs teisės aktai, nutarimai ir pranešimai apie įvykius vykstančius aukštajame moksle.
Veikla
Pasiekimai ir įvykiai
Atlikti darbai, vieši pasiekimai, svarbūs įvykiai, pakeitę situaciją aukštajame moksle.
Komentaras
Nuomonė ir pozicija
Specialistų komentarai, reikšmingos įžvalgos ir patirtys orientuotos į darbo sąlygų ir kokybės gerinimą aukštajame moksle.

KREIPIMASIS į Vyriausybę ir streikuojančią profsąjungą

  • Atnaujinta: 2018 gruodžio 06, Ketvirtadienis 20:34

Šiuo metu vykstantys įvykiai kelia susirūpinimą LR Vyriausybės ir streikuojančios profsąjungos laikysena demokratinio proceso metu. LR Vyriausybės nenoras derėtis ir LR Vyriausybės vadovo patarėjų bandymas taikiai streikuojančius mokytojus visuomenės akyse vaizduoti kaip “teroristus” demokratinėje valstybėje yra nepriimtinas. Asmenys leidę sau išsakyti tokią poziciją turėtų būti atstatydinti iš jų užimamų pareigų LR Vyriausybėje. Jeigu ir toliau LR Vyriausybė vengs tiesioginių derybų su streikuojančia profsąjunga bei darys spaudimą streikuojantiems mokytojams, apribos jų judėjimo laisvę švietimo ir mokslo ministerijoje ar ribos jų pilietines teises susitikti su visomis suinteresuotomis šalimis, LAMPSS prisijungs prie streikuojančių mokytojų ir reikalaus LR Vyriausybės visiško atsistatydinimo.

Taip pat, LAMPSS reikalauja, kad LR vyriausybė paviešintų tikrąją mokytojų reikalavimų apimtį eurais nes 300 mln. eurų suma, lyginant su ta kuri jau yra skirta mokytojų atlyginimų padidinimui dešimčia procentų (17,4 mln. eurų) neatrodo įtikinamai. Taip pat, prašome, kad nurodant sumą būtų kartu nurodyta, kokia šių pinigų dalis bus grąžinti valstybei sumokant visus tiek darbdavio, tiek ir darbuotojo mokesčius.

Savo ruožtu, LAMPSS siekdamas, kad būtų laikomasi LR įstatymų, rekomenduoja A. Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai atnaujinus derybas su LR Vyriausybe apleisti ŠMM patalpas ir derybų eigoje laikytis LR įstatymų.

 

LAMPSS pirmininkė A.Lapinskienė

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LAMPSS rekvizitai

Kodas: 301572530
Teisinė forma: Profesinė sąjunga ar susivienijimas     
Registravimo data: 2008 m. vasario 29 d.
Banko sąskaita: LT747044090100632045
EL. paštas:
Tel. +370 699 12130
 Adresas: Donelaičio g. 73, 44029 Kaunas, Lietuva

Prisijungimas

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.

Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis.